Skip to content
Menu
Menu

ZSSK zavádza mimoriadne evakuačné vlaky z Čopu, premávať budú denne

Prečítať článok

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce aj naďalej pomáhať ukrajinským občanom utekajúcim z krajiny pred vojnovým konfliktom, a preto pripravila špeciálnu podstránku, na ktorej ukrajinskí občania nájdu rýchlo a prehľadne všetky potrebné informácie o preprave vlakmi ZSSK vo svojom rodnom jazyku https://www.zssk.sk/ukrajina/.

ZSSK na základe dohody s Ministerstvom dopravy a výstavby SR a Ministerstvom vnútra SR zavádza od 9. 3. 2022 na prepravu utečencov z Ukrajiny nasledovný vlak:

 mimoriadny Os 8861 (Čop 10:35 – Košice 13:00), v úseku Čierna nad Tisou – Košice nebude vlak zastavovať na zastávkach a staniciach.

Tento vlak bude vedený denne do odvolania a obdobne vlaky Čierna nad Tisou – Košice budú vedené denne v zmysle platného cestovného poriadku (CP).

V prípade, že nebudú vedené mimoriadne humanitárne vlaky z Českej republiky, bude ZSSK zavádzať v úseku Čop – Košice nasledujúci vlak:

 RR 961 ZAKARPATIA (Čop 15:50 – Košice 18:13), tento vlak je v súčasnosti vedený len v úseku Čierna nad Tisou – Košice.

ZSSK dočasne ruší nasledovné vlaky v celej trase bez náhrady až do odvolania:

 RR 960 ZAKARPATIA (Košice 9:08 – Čop 11:00),

 RR 963 ZAKARPATIA (Čop 19:06 – Košice 21:33).

Naďalej budú zrušené vlaky Os 8862 v úseku Čierna nad Tisou – Čop a vlak Os 8863 v úseku Čop – Čierna nad Tisou do odvolania.

Národný dopravca už v priebehu minulého týždňa posilnil aj vybrané spoje, o ktoré prejavili záujem utečenci z Ukrajiny. Ide o vlaky:

 EN 442/443 (Košice – Praha) posilnené o dva vozne 2. triedy,

R 614/615 (Humenné – Bratislava hl. st.) posilnené o jeden vozeň 2. triedy,

 EN 476/477 (Budapešť – Břeclav) posilnený o jeden vozeň 2. triedy.

Okrem toho sú operatívne podľa situácie posilňované aj vybrané vlaky kategórie REX na linke Humenné

  • Košice, ako aj rýchliky Košice – Bratislava hl. st.

Aj naďalej sa budeme snažiť pomôcť, ako to len pôjde. V tejto krízovej situácii sa však rozhodnutia robia za pochodu a veľmi dynamicky, preto odporúčame pre najaktuálnejšie informácie sledovať náš web a Facebook.

Tomáš Kováč
hovorca ZSSK