Skip to content
Menu
Menu

Župa dá prácu piatim desiatkam nezamestnaných

(ako) – Takmer 50 nezamestnaných z úradu práce sa bude môcť od januára 2021 zamestnať v sociálnych zariadeniach Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Prácu na 9 mesiacov získajú v 12 sociálnych zariadeniach Prešovského kraja.

Šancu dostanú vďaka podpore ministerstva práce.

Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK, 12 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja zamestná najneskôr do 1. januára 2020 celkovo 49 nezamestnaných evidovaných na úrade práce.

„Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR na mzdy týchto zamestnancov vyčlenilo prostredníctvom miestnych príslušných úradov práce viac ako 438-tisíc eur,“ uviedla Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie na prešovskej župe. Nových pracovníkov získajú zariadenia v deviatich okresoch Prešovského kraja.

Pomoc nezamestnaným aj seniorom

Ďalšie tri zariadenia aktuálne čakajú na schválenie požadovaného počtu nezamestnaných od ministerstva práce.

„Veľmi ma teší, že nezamestnaní, ktorí prišli o prácu možno aj počas koronakrízy, nájdu svoje uplatnenie. Sociálni pracovníci, zdravotníci aj opatrovateľky sú v týchto časoch veľmi potrební, preto som rád, že im môžeme aj vďaka podpore ministerstva práce podať pomocnú ruku. Ak sa osvedčia, verím, že ich zručnosti a schopnosti budú využité aj po ukončení projektu a budeme im môcť ponúknuť stabilnejšiu prácu na dlhší čas,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský (KDH).

Foto: www