Skip to content
Menu
Menu

Župa zriadila call centrum pre očkovacie centrá   

Prečítať článok

(ako) – Od piatku 23. apríla funguje na prešovskej župe call centrum. Obyvatelia kraja očkovaní vo veľkokapacitných centrách sa môžu jeho prostredníctvom informovať cez štyri linky. V prevádzke budú počas doby očkovania, prešovská linka bude fungovať nonstop.

Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa tak rozhodol pre množiace sa otázky zo strany verejnosti.

„Riaditelia našich škôl, kde veľkokapacitné očkovacie centrá prevádzkujeme, ale aj naši zamestnanci odpovedajú denne na stovky emailov a telefonátov zo strany verejnosti v súvislosti s očkovaním. Chceme ich od toho odbremeniť a zároveň uľahčiť ľuďom prístup k informáciám, na ktoré možno nevedia nájsť hneď odpoveď. Preto sme od dnešného dňa dali do prevádzky telefónne linky a nonstop call centrum, ktoré sa bude výlučne venovať otázkam súvisiacim s očkovaním v našich veľkokapacitných centrách. Som presvedčený, že táto služba pre občanov nájde svoje využitie,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Ako informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie na prešovskej župe, do veľkokapacitných očkovacích centier PSK sa môžu občania dovolať v dobe očkovania od 7.00 hod. do 19.00 hod. Pre VKOC Prešov je zriadená linka 0902 988 406, pre VKOC Humenné linka 0902 988 407, pre VKOC Poprad linka 0902 988 408 VKOC a pre VKOC Stará Ľubovňa linka 0902 988 410. K týmto linkám pribudne od 1. mája ešte jedna, a to pre VKOC Bardejov 0902 988 409.

Call centrum VKOC Prešov bude prijímať hovory nepretržite 24 hodín, sedem dní v týždni. To znamená, že po skončení očkovania v krajských centrách budú regionálne linky presmerované na tú prešovskú.

Víkendové očkovanie

Uplynulý víkend mala prešovská župa zakontrahovaných od ministerstva zdravotníctva 6 900 vakcín, pričom avizovaných bolo pôvodne len 4 466. V Prešove a Poprade sa tak očkovalo celý víkend. V Humennom len v sobotu. Plánované očkovanie v Starej Ľubovni v dňoch 27. – 29.4. sa  pre nedostatok vakcín neuskutoční.