Skip to content
Menu
Menu

Čaputová si v Starej Ľubovni pripomenula obete tragédie, mestskej plavárni udelila zelenú pečať (video+foto)

Prečítať článok

24.4.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu odovzdala Prezidentskú zelenú pečať mestskej plavárni v Starej Ľubovni, ktorej priestory prešli výraznou rekonštrukciou. Podľa prezidentky ide o architektonicky krásne a funkčné miesto, spĺňa tiež najvyššie štandardy najmä v súvislosti s energetickou efektivitou.

Doteraz takúto prezidentskú pečať získala len Stredná priemyselná škola (SPŠ) Emila Belluša v Trenčíne. Na plavárni ju v stredu primátorovi Starej Ľubovne Ľubošovi Tomkovi odovzdala prezidentka v rámci návštevy mesta.

Mestskú plaváreň rekonštruovali rok a pol, pre verejnosť ju otvorili vlani v auguste. Na jej obnovu išlo takmer 4,2 milióna eur. Podľa prezidentky bola zrekonštruovaná veľmi múdrym spôsobom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva prezidentky Čaputovej v Starej Ľubovni (fotografie)

Spĺňa prísne kritériá

Ocenila tiež, že okrem iného využíva aj obnoviteľné zdroje energie. „Napĺňa naozaj všetky pomerne prísne kritériá na takúto pečať,“ skonštatovala.

Zelená prezidentská pečať predstavuje významné ocenenie od prezidentky pre inštitúcie, ktoré sa snažia o udržateľnosť a uhlíkovú neutralitu.

„Celý projekt vznikol z našej vlastnej osobnej skúsenosti, keďže ako prezidentská kancelária sa usilujeme byť klimaticky neutrálnou, robíme pre to rôzne kroky,“ poznamenala. Inšpirovať chcú takýmto spôsobom aj ďalšie inštitúcie pri obnovách verejných budov.

Uctila si aj obete nehody

Prezidentka Čaputová prišla na návštevu Starej Ľubovne pri príležitosti tohtotýždňového úradovania na východnom Slovensku.

Stretla sa s primátorom mesta na mestskom úrade, neskôr si spolu s ním pri miestnom gréckokatolíckom chráme položením kytice a zapálením sviečky pripomenula obete nedávnej dopravnej nehody pri Spišskom Podhradí vrátane jeho dcéry.

Okrem návštevy plavárne spolu s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzanou Stavrovskou navštívila v meste aj zariadenie sociálnych služieb Dom svätej Anny. Program prezidentky pokračuje v obci Zborov v Bardejovskom okrese, v ktorej sa úspešne darí integrovať rómsku komunitu.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/04/20240424_prezidentka_spomienka_stara_lubovna_fa.mp4

Viac k témam: Nehoda autobusu, Plaváreň, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová si v Starej Ľubovni pripomenula obete tragédie, mestskej plavárni udelila zelenú pečať (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.