Skip to content
Menu
Menu

Fico chce zistiť presné čísla o personálnom obsadení v štátnych orgánoch, ďalším krokom bude konsolidácia

Prečítať článok

17.4.2024 (SITA.sk) – Vládny kabinet chce zistiť aktuálny počet zamestnancov v jednotlivých orgánoch štátnej správy, ktorí plnia úlohy. Predmetné údaje by mali napomôcť prijatiu účinných opatrení na zefektívnenie a racionalizáciu personálnych kapacít v ústrednej štátnej správe.

Vyplýva to z Návrhu na predloženie prehľadu štátnozamestnaneckých pomerov, pracovných pomerov pri výkone práce vo verejnom záujme a iných pracovnoprávnych vzťahov v jednotlivých ústredných orgánoch štátnej správy, na ktorom sa v stredu dohodla vláda.

Je to v rámci konsolidácie

„V rámci konsolidácie verejných financií má vláda Slovenskej republiky záujem pristúpiť k racionalizácii štátnozamestnaneckých vzťahov a iných pracovných vzťahov v štátnej službe a pri výkone práce vo verejnom záujme,“ píše sa v materiáli, ktorý na rokovanie vlády predložil jej predseda Robert Fico (Smer-SD).

Materiál ukladá členom vlády i predsedom ostatných ústredných orgánov štátnej správy, aby vedúcemu Úradu vlády predložili údaje o „počte skončených štátnozamestnaneckých pomerov, skončených pracovných pomerov pri vykonávaní práce vo verejnom záujme a skončených iných pracovnoprávnych vzťahov v jednotlivých ústredných orgánoch štátnej správy, za obdobie od 26. októbra 2023 do 15. apríla 2024″.

Údaje treba predložiť do 30. apríla 2024

Rovnako by mu mali predložiť i údaje o počte novovzniknutých štátnozamestnaneckých pomerov a pracovných pomeroch pri vykonávaní práce vo verejnom záujme a iných pracovnoprávnych vzťahov v jednotlivých ústredných orgánoch štátnej správy za rovnaké obdobie. Tieto údaje by mu mali predložiť do 30. apríla 2024, spolu s návrhmi na racionalizáciu štátnozamestnaneckých pomerov, pracovných pomerov pri výkone práce vo verejnom záujme i ďalších pracovnoprávnych vzťahov v danom služobnom úrade.

Viac k témam: Predseda vlády, prehľad, racionalizácia, Štátna správa, Zamestnanci
Zdroj: SITA.sk – Fico chce zistiť presné čísla o personálnom obsadení v štátnych orgánoch, ďalším krokom bude konsolidácia © SITA Všetky práva vyhradené.