Skip to content
Menu
Menu

Fico odchádza na oficiálnu návštevu Azerbajdžanu, s prezidentom Alijevom bude rokovať o ekonomickej spolupráci

Prečítať článok

6.5.2024 (SITA.sk) – Predseda vlády SR Robert Fico v pondelok odcestuje na oficiálnu návštevu Azerbajdžanu. Počas návštevy hlavného mesta Baku sa stretne s prezidentom Azerbajdžanu Ilhamom Alijevom, s ktorým bude rokovať o prehĺbení bilaterálnych vzťahov s dôrazom na ekonomickú spoluprácu.

Témou stretnutia budú aj možnosti dovozu azerbajdžanského plynu do Slovenskej republiky. Predseda vlády spolu s prezidentom Azerbajdžanu podpíše deklaráciu o strategickom partnerstve medzi Slovenskou republikou a Azerbajdžanom. V programe je tiež podpis dohody o spolupráci v oblasti obranného priemyslu medzi ministrami obrany Slovenska a Azerbajdžanu.

Spolu s premiérom Ficom cestuje do Azerbajdžanu aj skupina podnikateľov, ktorí budú v Baku rokovať o spolupráci medzi slovenskými a azerbajdžanskými firmami.

Ide o prvú zahraničnú cestu premiéra do krajiny mimo Európskej únie, ktorej cieľom je podpora slovenskej ekonomiky a rozvoj bilaterálnych vzťahov so štátmi, ktoré majú vysoký ekonomický potenciál.

S predsedom vlády odcestuje na zahraničnú cestu aj ministerka hospodárstva Denisa Saková, minister zahraničných vecí Juraj Blanár a minister obrany Robert Kaliňák. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Viac k témam: Ekonomická spolupráca, Minister obrany SR, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ministerka hospodárstva SR, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico odchádza na oficiálnu návštevu Azerbajdžanu, s prezidentom Alijevom bude rokovať o ekonomickej spolupráci © SITA Všetky práva vyhradené.