Skip to content
Menu
Menu

Fico považuje naše členstvo v EÚ za nenahraditeľné, ale pri zahraničnej politike pôjde vláda do konfrontácie na európskej úrovni

Prečítať článok

2.5.2024 (SITA.sk) – Členstvo Slovenska v Európskej únii je nenahraditeľné. Počas štvrtkovej medzinárodnej konferencie „20 rokov členstva Slovenska v EÚ – výzvy a príležitosti“ na pôde rezortu diplomacie v Bratislave to povedal slovenský premiér Robert Fico.

„Vážime si členstvo. Sme k nemu niekedy kritickí a konštruktívni. Myslíme si, že toto členstvo je nenahraditeľné,“ doplnil Fico a zdôraznil, že jeho vláda pôjde do konfrontácie na európskej úrovni, aby dala najavo, ako nazerá na niektoré oblasti zahraničnej politiky.

V súvislosti s dvomi dekádami SR v EÚ však povedal: „Kto si pamätá život pred rokom 2004 a po ňom, vidí jasný obrovský rozdiel v kvalite života. Za toto musí byť Slovensko Únii povďačné.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Fico považuje naše členstvo v EÚ za nenahraditeľné, ale pri zahraničnej politike pôjde vláda do konfrontácie na európskej úrovni © SITA Všetky práva vyhradené.