Skip to content
Menu
Menu

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Prečítať článok

18.5.2024 (SITA.sk) – Juraj Cintula, obvinený z atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), putuje do väzby. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu sa stotožnil s návrhom prokurátorky.

Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková, dôvodom väzby je obava z úteku i z pokračovania v trestnej činnosti. Ide teda o preventívnu a útekovú väzbu.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/prevoz-cintulu-na-sud.mp4

Sudca pre prípravné konanie neprijal písomný sľub obvineného a návrh na dohľad probačného a mediačného úradníka zamietol,“ uviedla ďalej. Dodala, že rozhodnutie nie je právoplatné, keďže obvinený si ponechal zákonom stanovenú lehotu na vyjadrenie, či podá sťažnosť, o ktorej by mal rozhodovať Najvyšší súd SR.

Incident sa stal v stredu 15. mája po výjazdovom zasadnutí vlády v Handlovej, keď Juraj Cintula na Fica päťkrát vystrelil. Premiér následne absolvoval päťhodinovú operáciu v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici a je vo vážnom stave. Útočníka na mieste zadržali, prokuratúra pre neho požadovala väzobné stíhanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Súdne pojednávanie so strelcom na premiéra Jurajom Cintulom (fotografie)

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.