Skip to content
Menu
Menu

Hladina Dunaja aj Moravy stúpa, v Bratislave uzatvorili dolné parkovisko na Tyršovom nábreží

Prečítať článok

4.6.2024 (SITA.sk) – Bratislava sa pripravuje na stúpajúcu hladinu vodných tokov. „V predošlých dňoch sme spoločne s Hasičským a záchranným zborom (HaZZ) a ďalšími kľúčovými aktérmi absolvovali koordinačné protipovodňové cvičenie pod taktovkou Slovenského vodohospodárskeho podniku,“ uvádza magistrát na sociálnej sieti.

Veľký úhrn zrážok

V rámci nácviku precvičovali montáž mobilného hradenia, ktoré je súčasťou protipovodňovej ochrany Bratislavy, ako aj vrecovanie piesku.

Hladina Dunaja aj Moravy stúpa najmä z dôvodu veľkého úhrnu zrážok v Nemecku a Rakúsku, Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) očakáva nárast na hranicu prvého stupňa povodňovej aktivity. Na rieke Morava má hladina stúpať najmä v dôsledku vzdutia zo stúpajúcej hladiny Dunaja.

Zasadal krízový štáb Devína

Kulmináciu hladiny očakávajú počas najbližších hodín, v závislosti od počasia. Zatiaľ neočakávajú výrazné vyliatie tokov, s výnimkou dvoch lokalít v záplavovom území.

Magistrát v pondelok o 17:00 uzatvoril dolné parkovisko na Tyršovom nábreží. „Aktuálna prognóza predpokladá hladinu tesne pod úrovňou vybreženia, parkovisko však bude uzatvorené z preventívnych dôvodov, ak by sa situácia rýchlo zmenila,“ vysvetlilo mesto.

K možnému vyliatiu koryta Karloveského ramena do záplavového územia pod Devínskou cestou v pondelok popoludní zasadol krízový štáb Devína. V prípade potreby je pripravený vyhlásiť mimoriadnu situáciu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dážď, Dunaj, Morava, Povodne, Povodne v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – Hladina Dunaja aj Moravy stúpa, v Bratislave uzatvorili dolné parkovisko na Tyršovom nábreží © SITA Všetky práva vyhradené.