Skip to content
Menu
Menu

Hlas nie je celkom stotožnený s nomináciou Harabina do Súdnej rady, šťastný z toho nie je ani Glück

Prečítať článok

5.5.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 5. mája 13:34

Strana Hlas-SD nie je celkom stotožnená s nomináciou Štefana Harabina do Súdnej rady SR. V relácii televízie Ta3 V politike to uviedol poslanec parlamentu za stranu Hlas-SD Samuel Migaľ.

Dodal, že ho mrzí, že Slovenská národná strana (SNS), ktorá chce Harabina nominovať, pri takomto návrhu obišla Koaličnú radu.

Pellegriniho jednoznačne nepodporil

„Možno ho budeme podporovať na takej úrovni, ako on podporoval Petra Pellegriniho v prezidentských voľbách,“ vyjadril sa Migaľ na margo toho, či by strana Hlas-SD Hrabina podporila.

Harabin, rovnako ako predseda Hlasu Pellegrini, kandidoval v nedávnych prezidentských voľbách, skončil na treťom mieste, a teda nepostúpil do druhého kola volieb.

K podpore kandidáta v druhom kole volieb, kam postúpili Ivan Korčok a Peter Pellegrini, sa vyjadril, že jeho voliči sú inteligentní a vedia, čo majú robiť.

Migaľ pripustil, že ak SNS bude na Harabinovej nominácii trvať, budú si musieť sadnúť a reálne sa tým zaoberať.

Škandalózna nominácia

Poslanec Richard Glück (Smer-SD) nepovažuje za úplne šťastné, že SNS oznámila takto exponované meno cez médiá.

Sám je toho názoru, že členovia Súdnej rady SR by nemali mať politickú minulosť. Zároveň si myslí, že je potrebné zabezpečiť riadny chod Súdnej rady.

Poslanec NR SR Marián Čaučík (KDH) dôrazne odmietol, že by Kresťanskodemokratické hnutie Harabina podporilo, poslankyňa Lucia Plaváková (Progresívne Slovensko) jeho nomináciu opakovane označila za škandalóznu.

Slovenská národná strana plánuje navrhnúť za člena Súdnej rady SR exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného kandidáta za prezidenta Štefana Harabina. Pred časom o tom informoval na sociálnej sieti poslanec Rudolf Huliak (poslanecký klub SNS).

Návrh zo satirickej stránky

Slovenská národná strana má právo nominovať členov do Súdnej rady SR. Predseda SNS Andrej Danko takto v relácii RTVS O 5 minút 12 reagoval na otázku, či národniari budú trvať na nominácii exministra spravodlivosti a niekoľkonásobného prezidentského kandidáta Štefana Harabina na pozíciu v Súdnej rade SR.

Danko priznal, že Harabina oslovila SNS a dodal, že on sám nie je človekom, ktorý by menil názor. „Nechajte to na SNS. My sme si za to zodpovední. Nás budú voliči posudzovať,“ vyjadril sa.

Dankov diskusný oponent poslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling reagoval tak, že najprv to považoval za návrh zo satirickej stránky Zomri.

Viac k témam: člen súdnej rady
Zdroj: SITA.sk – Hlas nie je celkom stotožnený s nomináciou Harabina do Súdnej rady, šťastný z toho nie je ani Glück © SITA Všetky práva vyhradené.