Skip to content
Menu
Menu

Hlas-SD si uvedomuje svoju úlohu v koalícii, uviedol novozvolený predseda strany Šutaj Eštok

Prečítať článok

2.6.2024 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD si uvedomuje svoju úlohu v koalícii, uviedol predseda strany Matúš Šutaj Eštok v relácii televízie Ta3 V politike. Novozvolený predseda strany zdôraznil, že chcú byť stabilizujúcim prvkom.

Opakovane tiež uviedol, že si ctia koaličnú zmluvu, na základe ktorej strane Hlas prináleží post predsedu parlamentu, a že na túto funkciu plánujú navrhnúť súčasného ministra investícií Richarda Rašiho (post predsedu parlamentu sa uprázdnil po tom, ako bol expredseda Hlasu Peter Pellegrini zvolený za prezidenta, o pozíciu opakovane prejavil záujem predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, Hlas na to ale dosiaľ nepristúpil a argumentuje platnou koaličnou zmluvou – pozn. SITA).

„Vždy sa budeme baviť najprv vo vnútri koalície,“ zdôraznil tiež Šutaj Eštok. Predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling v diskusii apeloval na to, aby sa uskutočnilo stretnutie politických lídrov, na aké po atentáte na predsedu vlády Roberta Fica, ktorého postrelili počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej 15. mája, vyzývali úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová i zvolený prezident Peter Pellegrini.

Šutaj Eštok v tomto smere uviedol, že chápe postoj svojho koaličného partnera strany Smer-SD, ktorý sa nechcel na stretnutí zúčastniť, kým sa nezotaví ich predseda Fico. Rovnako uviedol, že si nevie predstaviť zasadnúť si za jeden rokovací stôl s predsedom hnutia Slovensko Igorom Matovičom.

Viac k témam: diskusná relácia V politike, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR, monitor, predseda hnutia Slovensko, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD si uvedomuje svoju úlohu v koalícii, uviedol novozvolený predseda strany Šutaj Eštok © SITA Všetky práva vyhradené.