Skip to content
Menu
Menu

Lyžovačka v Tatrách pokračuje. V Lomnickom sedle je viac ako meter snehu (foto)

Prečítať článok

25.4.2024 (SITA.sk) – Lyžovačka vo Vysokých Tatrách bude pokračovať aj počas nadchádzajúceho víkendu. Ochladenie a sneženie z uplynulých dní sa postarali o stále dobré podmienky na jarnú lyžovačku. Informoval o tom hovorca prevádzkovateľa tatranských lyžiarskych stredísk Marián Galajda.

Vo Vysokých Tatrách bude v prevádzke najvyššie položená zjazdovka v Lomnickom sedle. Nachádza sa na nej ešte viac ako meter snehu.

„Aj tam v uplynulých dňoch vďaka ochladeniu pripadlo takmer 20 centimetrov nového snehu, ktorý pomôže ešte lepšie pripraviť zjazdovku na víkendovú prevádzku,“ komentoval Galajda.

Lyžiarom aj turistom budú k dispozícii lanovky z Tatranskej Lomnice na Skalnaté Pleso, v prevádzke bude aj visutá lanová dráha na Lomnický štít. Peší návštevníci Vysokých Tatier môžu na cestách za turistikou využiť aj pozemnú lanovku na Hrebienok a lanovku Solisko Express na Štrbskom Plese.

Viac k témam: hovorca prevádzkovateľa tatranských lyžiarskych stredísk, Hrebienok, Jarná lyžovačka, Lomnické sedlo, Lyžiarske strediská, Lyžovačka, Solisko Express, Štrbské pleso
Zdroj: SITA.sk – Lyžovačka v Tatrách pokračuje. V Lomnickom sedle je viac ako meter snehu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.