Skip to content
Menu
Menu

Ministerstvo vnútra aktuálne eviduje 1 543 výhražných správ, prípad kybernetického útoku naďalej vyšetruje NAKA

Prečítať článok

8.5.2024 (SITA.sk) – Ministerstvo vnútra aktuálne eviduje 1 543 výhražných správ, ktoré boli doručené školám. Rezort ďalej tvrdí, že o rozruch na celom Slovensku sa postaral kybernetický útok.

Policajní pyrotechnici školské zariadenia prehľadali aj so psovodmi, no v žiadnej sa reálna hrozba bombovým útokom nepotvrdila. Polícia aj napriek tomu sprísnila opatrenia a zvýšila svoju hliadkovú činnosť v okolí škôl.

Prípad naďalej vyšetruje Národná kriminálna agentúra ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku. Páchateľovi za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

„Vyššiu pozornosť školám bude nasledujúce dni venovať nie len služba poriadkovej polície, ale taktiež služba kriminálnej polície. Uplynulé dni preverili nie len akcieschopnosť polície, ale aj trpezlivosť rodičov a pedagógov,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Zuzana Hrabovská.

Viac k témam: Bombový útok, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru, Kybernetický útok, nahlásená bomba, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo vnútra aktuálne eviduje 1 543 výhražných správ, prípad kybernetického útoku naďalej vyšetruje NAKA © SITA Všetky práva vyhradené.