Skip to content
Menu
Menu

Nadácia Zastavme korupciu rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu, väčšia časť novely Trestného zákona je v súlade s ústavou

Prečítať článok

3.7.2024 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR, že väčšia časť novely Trestného zákona je v súlade s Ústavou SR. To však podľa nadácie neznamená, že schválené zmeny sú pre Slovensko prospešné.

Nižšie tresty za podplácanie, krádež či finančné podvody, a kratšie premlčacie lehoty budú mať za následok výrazný nárast kriminality a korupcie. To pocítime všetci. Peniaze, ktoré sa rozkradnú alebo stratia pri daňových podvodoch budú chýbať v zdravotníctve, pri podpore mladých rodín alebo v školstve. Vzrastie tiež pravdepodobnosť, že sa práve vy stanete obeťou krádeží, ktorých pribudne. Za mnohé už bude totiž hroziť len podmienka,“ priblížila Zastavme korupciu na sociálnej sieti.

Dodáva, že bude premlčaných veľa korupčných káuz, ktoré sú aktuálne na súde, ale aj vražda Daniela Tupého, v ktorej po rokoch nastal posun.

Časti vládnej novely Trestného zákona nie sú v súlade s Ústavou SR. Rozhodol o tom na neverejnom zasadnutí pléna Ústavný súd SR, pričom o výsledku informoval predseda súdu Ivan Fiačan.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Predseda Ústavného súdu SR, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Nadácia Zastavme korupciu rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu, väčšia časť novely Trestného zákona je v súlade s ústavou © SITA Všetky práva vyhradené.