Skip to content
Menu
Menu

Opitý vodič v Špačinciach „zrušil“ dopravné značky a potom skončil mimo cesty, polícia ho okamžite zadržala (foto)

Prečítať článok

6.5.2024 (SITA.sk) – Po dopravnej nehode v Špačinciach v okrese Trnava namerali policajti vodičovi takmer 3,5 promile alkoholu.

Vodič so Škodou Fabia prešiel v sobotu neskoro večer na začiatku obce cez deliaci ostrovček, kde zdemoloval dve dopravné značky prikazujúce smer obchádzania. Potom prešiel ešte niekoľko metrov a skončil vpravo mimo cesty.

Policajti muža krátko po nehode podrobili dychovej skúške, pri ktorej mu v dychu zistili 3,44 promile. Pri opakovanej skúške sa hodnota ešte zvýšila, a to na 3,48 promile. Policajná hliadka vodičovi na mieste zadržala vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázala. Zároveň muža obmedzila na osobnej slobode a previezla na policajné oddelenie,“ informovala trnavská krajská polícia.

Policajti 54-ročného vodiča obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za ktorý mu v zmysle zákona môže hroziť až ročné väzenie. Prípad riešia v tzv. superrýchlom konaní. Do rozhodnutia súdu teda muž zostáva v policajnej cele.

Polícia opäť pripomína, že alkohol za volant nepatrí, a to ani v prípade malej premávky či v nočných hodinách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dopravná nehoda, Dopravné značky, dychová skúška, trnavská polícia
Zdroj: SITA.sk – Opitý vodič v Špačinciach „zrušil“ dopravné značky a potom skončil mimo cesty, polícia ho okamžite zadržala (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.