Skip to content
Menu
Menu

Opozícia chce viesť v Európskom parlamente vnútropolitický súboj s vládou, vyhlásil Ondruš

Prečítať článok

12.5.2024 (SITA.sk) – Motiváciou opozičných strán mať zastúpenie v Európskom parlamente je, aby mohli na jeho pôde viesť vnútropolitický súboj so slovenskou vládou.

V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal štátny tajomník ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny a kandidát do EP Branislav Ondruš (Hlas-SD). Zároveň to označil za nebezpečnú ambíciu.

„Ja to vidím, že europoslanci za opozičné strany si to už vyskúšali,“ povedal Ondruš s tým, že opozícia chce pokračovať v „nenávistnom súboji“ s vládou a poškodzovaní Slovenska. „Pretože to hlavné heslo teraz je -Čím horšie pre Slovensko, tým lepšie pre nás ako opozíciu,“ vyhlásil Ondruš.

Podľa kandidátky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej (Progresívne Slovensko) je cieľom opozície, aby Slovensko zostalo „validnou“ súčasťou Európskej únie. „Naša vláda nás stavia do izolácie. Prestávajú sa s nami baviť najbližší partneri,“ skonštatovala Ostrihoňová.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), štátny tajomník ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Opozícia chce viesť v Európskom parlamente vnútropolitický súboj s vládou, vyhlásil Ondruš © SITA Všetky práva vyhradené.