Skip to content
Menu
Menu

Organizácie vyzvali kandidátov do eurovolieb, aby prijali záväzok pre lepšiu ochranu zvierat. Zatiaľ sa pripojilo 46 z nich

Prečítať článok

27.5.2024 (SITA.sk) – Organizácie na ochranu zvierat prostredníctvom kampane Voľte za zvieratá vyzvali kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu (EP), aby sa zaviazali urobiť viac pre ochranu zvierat v Európskej únii (), ak budú zvolení. Na Slovensku túto kampaň realizujú organizácie Sloboda zvierat a Humánny pokrok. Podľa týchto organizácii takýto záväzok na Slovensku doposiaľ prijalo 46 kandidátov.

10 kľúčových tém v oblasti ochrany zvierat

Podľa organizácií táto kampaň vyzýva kandidátov na prijatie takzvaného sľubu pre zvieratá, ktorý zahŕňa 10 kľúčových tém v oblasti ochrany zvierat. Tie by sa podľa nich mali naliehavo riešiť zmenou právnych predpisov EÚ. Predpisy by sa mali týkať prepravy živých hospodárskych zvierat, používania zvierat vo vede a výskume, welfare rýb a vodných druhov, ochrany voľne žijúcich zvierat, dovozu produktov živočíšneho pôvodu z tretích krajín či dobrých životných podmienok spoločenských zvierat.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalej by sa mal zakázať chov kožušinových zvierat a predaj kožušín na trhu EÚ, ako aj klietkové chovy v poľnohospodárstve. Témy sa tiež týkajú udržateľnosti produkcie potravín, ako aj požiadavky na vymenovanie komisára EÚ pre dobré životné podmienky zvierat.

Signatárov a signatárky Sľubu pre zvieratá budú zverejňovať

„Sloboda zvierat a Humánny pokrok budú až do moratória na stránke Voltezazvierata.sk uvádzať signatárov a signatárky Sľubu pre zvieratá, a vyzývať voličov, aby vo voľbách do EP mali na pamäti ochranu zvierat a to, ktorí kandidáti a kandidátky sa zaviazali pracovať v prospech zvierat,“ uviedla Silvia Čaňová zo Slobody zvierat. Zároveň dodala, že ju teší koľko veľa kandidátov zo Slovenska sa podpísalo za záväzok.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Podľa Lucie Tupej z Humánneho pokroku si aj ľudia na Slovensku prajú, aby boli zvieratá lepšie chránené. „Dosiahnuť to môžeme jedine tak, že budeme voliť kandidátov a kandidátky, ktorí načúvajú verejnosti a nie je im ľahostajné utrpenie zvierat,” povedala Tupá.

Viac k témam: Ochrana zvierat, Požiadavky, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024, Voľte za zvieratá, Záväzky
Zdroj: SITA.sk – Organizácie vyzvali kandidátov do eurovolieb, aby prijali záväzok pre lepšiu ochranu zvierat. Zatiaľ sa pripojilo 46 z nich © SITA Všetky práva vyhradené.