Skip to content
Menu
Menu

Parlament neprijal uznesenie ako reakciu na náhle a nevysvetliteľné úmrtie Navaľného, SaS vyzýva k vyšetrovaniu jeho smrti

Prečítať článok

7.5.2024 (SITA.sk) – Parlament neprijal uznesenie ako reakciu na náhlu a doposiaľ dôveryhodne nevysvetlenú smrť ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného v ruskom väzení. Predkladateľmi boli poslanci strany Sloboda a Solidarita.

Liberáli ním Rusko a jeho čelných predstaviteľov chceli vyzvať, aby povolili nezávislé a transparentné medzinárodné vyšetrovanie Navaľného smrti.

Apelujú na Ficovu vládu

Liberáli tiež apelujú na vládu Roberta Fica (Smer-SD), aby si predvolala ruského veľvyslanca na Slovensku a apeloval na neho, aby bola Navaľného smrť vyšetrená.

„V neposlednom rade vyzývame Rusko a jeho čelných predstaviteľov, aby bezodkladne prepustili všetky osoby, ktoré boli zadržané v súvislosti s ich účasťou na pietnych spomienkach na Alexeja Navaľného, ako aj ostatných politických väzňov,“ dodáva SaS.

Neoficiálny trest smrti v Rusku

Poslankyňa strany Vladimíra Marcinková pripomenula, že Navaľný zahynul v trestaneckej kolónii určenej pre násilných zločincov, hoci nebolo známe, že by páchal násilie.

„Známy bol odhaľovaním korupcie na svojom blogu,“ dodala. Poznamenala tiež, že hoci v Rusku oficiálne nie je trest smrti, všetci vedia, že je.

„Každý, kto sa postaví Putinovmu režimu, môže tento verdikt očakávať,“ doplnila.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Poslanci, Uznesenie
Zdroj: SITA.sk – Parlament neprijal uznesenie ako reakciu na náhle a nevysvetliteľné úmrtie Navaľného, SaS vyzýva k vyšetrovaniu jeho smrti © SITA Všetky práva vyhradené.