Skip to content
Menu
Menu

Polícia zasahovala v lučeneckom okrese, päťročnému chlapcovi namerali 2,5 promile 

Prečítať článok

3.5.2024 (SITA.sk) – Lučeneckých policajtov privolali k päťročnému chlapcovi pod vplyvom alkoholu. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, hliadka bola privolaná v stredu 1. mája do obce Panické Dravce (okres Lučenec).

Po príchode hliadky sa už na mieste nachádzala aj posádka rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá dieťa z dôvodu intoxikácie alkoholom previezla do Banskobystrickej nemocnice,“ uviedla polícia.

Dieťa sa podľa predbežných zistení malo napiť z fľaše s alkoholom, ktorú spolu so starším, šesťročným bratom našli pohodenú na ulici. „Chlapec mal po tom, ako ho jeho sestra doviedla domov upadnúť do bezvedomia,“ dodali policajti. V chlapcovom organizme zistili 2,5 promile alkoholu, je v opatere lekárov a mimo ohrozenia života.

Udalosť bola hliadkou riadne zaevidovaná, bola zabezpečená lekárska správa a vec bude oznámená na rozhodovanie miestne a vecne príslušnému orgánu, ktorým je v tomto prípade obec,“ uzavrela polícia.

Viac k témam: Alkohol
Zdroj: SITA.sk – Polícia zasahovala v lučeneckom okrese, päťročnému chlapcovi namerali 2,5 promile  © SITA Všetky práva vyhradené.