Skip to content
Menu
Menu

Poslanci Národnej rady začali tretí rokovací deň 12. schôdze, ako prvé boli na programe zmeny v zložení parlamentných výborov

Prečítať článok

18.4.2024 (SITA.sk) – Poslanci parlamentu začali tretí rokovací deň 12. parlamentnej schôdze rokovaním o zmenách v zložení parlamentných výborov. Poslanec Tibor Gašpar (Smer-SD) sa z funkcie člena osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) presunie do osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Z tohto kontrolného výboru má byť zároveň odvolaný poslanec Ján Kvorka (Smer-SD) a z funkcie člena hospodárskeho výboru odvolajú poslanca Petra Žigu (Hlas-SD).

Poslanec Marián Saloň (Smer-SD) bude zvolený za člena parlamentného výboru na kontrolu činnosti SIS. Poslanec Dávid Demečko (Hlas-SD), ktorý nadobudol mandát tento týždeň, bude členom výboru pre obranu a bezpečnosť, výboru na kontrolu činnosti SIS a výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu. Nová poslankyňa Andrea Szabóová (Hlas-SD) sa stane súčasťou výboru pre hospodárske záležitosti.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Rokovanie NR SR, výbory
Zdroj: SITA.sk – Poslanci Národnej rady začali tretí rokovací deň 12. schôdze, ako prvé boli na programe zmeny v zložení parlamentných výborov © SITA Všetky práva vyhradené.