Skip to content
Menu
Menu

Slovensko podporuje členstvo Ukrajiny v Únii, podľa Fica by mala vstúpiť hneď po splnení podmienok (video+foto)

Prečítať článok

2.5.2024 (SITA.sk) –

Ukrajina by mala byť súčasťou Európskej únie, ale mali by byť v tejto súvislosti uskutočnené aj rýchle a konkrétne kroky. Počas štvrtkovej medzinárodnej konferencie „20 rokov členstva Slovenska v EÚ – výzvy a príležitosti“ na pôde rezortu diplomacie v Bratislave to povedal slovenský premiér Robert Fico.

„Akonáhle Ukrajina splní podmienky, mala by byť prijatá. Bude to trvať roky. V praktických rokovaniach bude veľké množstvo problémov a bude o nich treba dlho diskutovať. Pozrite sa, čo sa deje pri balkánskych krajinách (a ich snahách o vstup, pozn. red.). Mali by sme im dať podstatne väčšiu perspektívu členstva v EÚ ako doteraz,“ povedal Fico.

Aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár poznamenal, že Slovensko chce podporiť integráciu tých krajín, ktoré pre členstvo v EÚ vyvíjajú maximálne úsilie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Či už sú to krajiny západného Balkánu, Ukrajina alebo Moldavsko, chceme spoločne pracovať na podpore ich integrácie,“ skonštatoval Blanár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
20 rokov členstva Slovenska v EÚ (fotografie)

Viac k témam: členstvo v Európskej únii, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ
Zdroj: SITA.sk – Slovensko podporuje členstvo Ukrajiny v Únii, podľa Fica by mala vstúpiť hneď po splnení podmienok (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.