Skip to content
Menu
Menu

Strana Smer-SD vyzýva k zastaveniu nenávistnej rétoriky, predložila znenie uznesenia k útoku na Fica (video)

Prečítať článok

21.5.2024 (SITA.sk) – Koaličná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) vyzýva politikov, mimovládny sektor a médiá, aby prestali s nenávistnou kampaňou a nenávistným slovníkom. Podľa Smeru-SD sa majú snažiť prispieť k zmierňovaniu napätia.

Strana súčasne plánuje na aktuálnu parlamentnú schôdzu predložiť uznesenie, ktoré sa bude týkať atentátu na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD). Uznesenie by malo pomenovať, čo sa stalo a taktiež pomenovať isté východiská, ako takýmto situáciám predísť a zabrániť.

Útok na demokraciu

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) si myslí, že obsah uznesenia je sformulovaný tak, že ho môže prijať každý, kto cíti, akým spôsobom prišlo k útoku na vládnu koalíciu, ale aj na tých, ktorí doteraz verili, že na Slovensku sa takáto vec stať nemôže.

Slovenská spoločnosť je naozaj zranená, atentátom na Roberta Fica došlo de facto k útoku na demokraciu, na Slovensko, na našu štátnosť,“ uviedol na utorkovej tlačovej besede Blaha.

Ostré odsúdenie atentátu

Prijatím uznesenia by Národná rada SRostro“ odsúdila atentát na predsedu vlády a taktiež odmietla násilie a osobitne také, ktoré atentátnik spáchal preto, že má iný politický postoj, aký prezentuje vláda.

Odobrením uznesenia by poslanci vyzvali médiá i mimovládny sektor, aby rešpektovali výsledky demokratických volieb a nešírili nenávisť voči Ficovej vláde.

Zmierňovanie napätia v spoločnosti

Parlament by ďalej apeloval na politické strany, médiá i mimovládny sektor, aby zmierňovali napätie v spoločnosti, prestali s nenávistnou rétorikou a prispeli k spoločenskému zmieru, stabilite a pokoju na Slovensku.

Uznesenie má zároveň povzbudiť slovenskú vládu k prijatiu adekvátnych bezpečnostných opatrení, ktoré do budúcnosti zabránia ďalším násilným politickým útokom na ústavných činiteľov a občanov Slovenska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Uznesenie, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk – Strana Smer-SD vyzýva k zastaveniu nenávistnej rétoriky, predložila znenie uznesenia k útoku na Fica (video) © SITA Všetky práva vyhradené.