Skip to content
Menu
Menu

Tibora Gašpara zbavili obvinenia v kauze Ezechiel 7, naďalej je však obžalovaný v kauze Očistec

Prečítať článok

27.6.2024 (SITA.sk) – Poslanca parlamentu za Smer-SD Tibora Gašpara zbavili obvinenia v kauze Ezechiel 7. Ako povedal na tlačovej besede, vo štvrtok mu jeho advokát Marek Para poskytol rozhodnutie generálnej prokuratúry, podľa ktorého mu bolo zrušené obvinenie v kauze Ezechiel 7.

Ešte si ho nenaštudoval

Zatiaľ mi nebolo doručené, jemu už áno, takže mi ho poslal, ale nemal som čas ho ešte naštudovať, lebo má niekoľko desiatok strán,“ uviedol. Gašpar očakáva, že o zrušení jeho obvinenia sa bude v médiách veľa písať. „Nepochybujem, že najväčším vinníkom bude generálny prokurátor,“ dodal.

Gašpara v kauze Ezechiel 7 obvinili spolu s bývalým vyšetrovateľom finančnej jednotky NAKA Romanom Stahlom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Kauza Ezechiel 7 týka podozrení z korupcie v kauzách Doprastav, Váhostav a Technopol.

Vtedajší predstavitelia Policajného zboru SR mali údajne manipulovať trestné stíhania v prospech podozrivých oligarchov, a to za úplatky presahujúce 90-tisíc eur.

Odmieta svoju vinu

Gašpar je naďalej obžalovaný v kauze Očistec, no dlhodobo svoju vinu odmieta a hovorí o zneužívaní právomocí zo strany konkrétnych osôb v rámci orgánov činných v trestnom konaní.

Obžaloba by mala byť opätovne preskúmaná, pretože dnes majú súdy za povinnosť preskúmať aj niektoré veci, ktoré priniesla novela Trestného zákona, a to napríklad zoznam benefitov, ktoré dostali kajúcnici,“ povedal Gašpar.

Viac k témam: Akcia „Ezechiel 7“, Kauza Očistec, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Tibora Gašpara zbavili obvinenia v kauze Ezechiel 7, naďalej je však obžalovaný v kauze Očistec © SITA Všetky práva vyhradené.