Skip to content
Menu
Menu

Tragédia v Rožňave. Polícia vyšetruje úmrtie len 15-ročného chlapca, bezvládne telo našli v jednom z rodinných domov

Prečítať článok

23.5.2024 (SITA.sk) – V jednom z rodinných domov v Rožňave našli telo mladistvého bez známok života. Ako pre agentúru SITA uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, hlásenie prijali od záchranárov na tiesňovej linke v utorok 21. mája popoludní.

Polícia oznámenie preverila a zistila, že k úmrtiu mladistvého došlo za dosiaľ presne nezistených okolností, na zistenie príčiny i presného času smrti bola nariadená súdna pitva. Podľa medializovaných informácií ide o 15-ročného chlapca.

Trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia

„Po ukončení potrebných procesných úkonov zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a do konania boli zároveň nateraz pribratí znalci z odboru súdneho lekárstva a nie je vylúčené, že do konania budú pribratí aj znalci z iných odvetví,“ uviedla Ivanová a dodala, že vyšetrovateľ sa prípadom intenzívne zaoberá.

„Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na mladých ľudí

Apelovala i na mladých ľudí, aby mysleli na svoje zdravie, kým budú experimentovať s neznámymi látkami, keďže nie každý organizmus môže užitie takejto látky zvládnuť. Ivanová sa tiež obrátila aj na rodičov, aby dávali na svoje deti pozor a všímali si zmeny v ich správaní.

„V súvislosti s vyššie uvedeným prípadom, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne podrobnejšie informácie, aby nedošlo k jeho prípadnému zmareniu alebo sťaženiu, a zároveň s úctou k pozostalým osobám,“ uzavrela Ivanová.

Viac k témam: krajská policajná hovorkyňa, mladistvý, Polícia, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Tragédia v Rožňave. Polícia vyšetruje úmrtie len 15-ročného chlapca, bezvládne telo našli v jednom z rodinných domov © SITA Všetky práva vyhradené.