Skip to content
Menu
Menu

Zaútočiť na detskú onkológiu, zabíjať choré deti, je absolútne barbarstvo. Šimečka vyzval Fica a Pellegriniho, aby odsúdili ruský útok

Prečítať článok

9.7.2024 (SITA.sk) – Opoziční poslanci odsúdili včerajšie ruské raketové útoky na detskú nemocnicu v Kyjeve a vyzvali predsedu vlády SR Roberta Fica a prezidenta SR Petra Pellegriniho, aby odsúdili tento čin.

„Zaútočiť raketami na detskú onkológiu, zabíjať choré deti na dialýze, to je absolútne barbarstvo. Celý svet ho odsúdil. Pán Fico, pán Pellegrini, vyzývam vás, okamžite odsúďte tento hrozný čin, zvýšte humanitárnu a inú podporu nášmu susedovi, a ponúknite detským pacientom z Ukrajiny pomoc nášho zdravotníctva. Robia nám hanbu pred celým svetom. To je to najmenej, čo by ste mali ako štátnici ihneď spraviť. Nie rozprávať hlúposti o liberalizme,“ uviedol Michal Šimečka, poslanec a líder hnutia Progresívne Slovensko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Odsudzujeme včerajšie raketové útoky Ruska proti civilným objektom v ukrajinských mestách. Vyjadrujeme hlbokú sústrasť a solidaritu príbuzným obetí a celému ukrajinskému ľudu. Včerajšie barbarstvo potvrdzuje, že Putinovo Rusko je teroristický štát. Stojíme na strane Ukrajiny,“ povedal poslanec Ondrej Dostál (SaS).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rusko včera 8. júla vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjev či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti. Útok si vyžiadal aj obete na životoch. V ukrajinskej metropole pritom Rusi zasiahli najväčšiu detskú nemocnicu v krajine.

V Kyjeve o život prišlo podľa portálu Ukrajinská pravda osem ľudí a 15 utrpelo zranenia. Predpokladá sa, že ďalší ľudia sú pod troskami nemocnice.

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, Obete, Predseda vlády, Prezident SR, Raketový útok, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Zaútočiť na detskú onkológiu, zabíjať choré deti, je absolútne barbarstvo. Šimečka vyzval Fica a Pellegriniho, aby odsúdili ruský útok © SITA Všetky práva vyhradené.