Skip to content
Menu
Menu

Združenie miest a obcí Malokarpatského regiónu má nového predsedu, stal sa ním primátor Pezinka

Prečítať článok

22.4.2024 (SITA.sk) – Novým predsedom Združenia miest a obcí Malokarpatského regiónu (ZMOMR) sa stal doterajší podpredseda združenia – primátor Pezinka Roman Mács. Ako informuje komunikačné oddelenie Pezinka, vo funkcii tak nahradí doterajšieho predsedu, starostu obce Slovenský Grob a poslanca Národnej rady SR Štefana Gašparoviča, ktorý sa funkcie vzdal. Rozhodli o tom na piatkovom zasadnutí.

Menili sa aj podpredsednícke stoličky

Novou podpredsedníčkou sa stala starostka obce Doľany Katarína Guldanová, ďalším podpredsedom združenia je starosta obce Častá František Kašický. Primátor Mács uviedol, že sa bude zasadzovať za čo najlepšie sanovanie potrieb územia ZMOMR pri revízii Programu Slovensko, v zmysle pravidiel a mechanizmov, ktoré sú nastavené v Rade partnerstva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ale aj v Pláne hospodárskeho a sociálneho rozvoja BSK na roky 2021 – 2027.

Stav implementácie plánovaných projektov

Riaditeľ Odboru implementácie operačných programov BSK Peter Fúrik informoval o stave implementácie projektov zameraných na zníženie energetickej náročnosti verejných budov a obnoviteľných zdrojov energií, ako aj o zostatku disponibilných financií pre územie Malokarpatska. Zasadnutie ZMOMR sa vyslovilo aj za prehĺbenie spolupráce a koordináciu komunikácie smerom k vláde a parlamentu medzi Združením miest a obcí Slovenska a Úniou miest Slovenska.

„Mesto Pezinok bude do májovej rady predkladať dva projekty zamerané na znižovanie energetickej náročnosti budov,“ priblížilo komunikačné oddelenie. Jedným z nich chce riešiť zníženie energetickej náročnosti budovy Materskej školy Vajanského v hodnote takmer 890-tisíc eur, druhým projektom chce vyriešiť zvýšenie energetickej efektívnosti a obnovu budovy Materskej a Základnej školy Orešie v hodnote viac ako 1,5 milióna eur.

Viac k témam: Bratislavský samosprávny kraj (BSK), nový predseda, Operačný program Slovensko, Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR), poslanec Národnej rady SR, primátor Pezinka, starosta obce Častá, starostka obce Doľany, združenie miest a obcí Malokarpatského regiónu
Zdroj: SITA.sk – Združenie miest a obcí Malokarpatského regiónu má nového predsedu, stal sa ním primátor Pezinka © SITA Všetky práva vyhradené.