Skip to content
Menu
Menu

Bielorusko posilňuje obranu na hranici s Ukrajinou, dôvodom sú údajné incidenty na pohraničí

Prečítať článok

28.6.2024 (SITA.sk) – Bieloruské ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že posilňuje obranu na hranici s Ukrajinou. Dôvodom sú údajné incidenty v pohraničí. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Bieloruská pohraničná stráž v piatok uviedla, že zadržali dron, ktorý preletel cez hranicu z Ukrajiny s cieľom nazhromaždiť informácie o bieloruskej hraničnej infraštruktúre.

Skôr počas týždňa vraj pohraničníci našli pri hraniciach výbušné komponenty a získali informácie o proukrajinských ruských bojovníkoch v neďalekej oblasti. Kyiv Independent upozorňuje, že tieto tvrdenia sa nedajú nezávisle overiť. Bieloruský rezort obrany uviedol, že v reakcii nasadil pri hranici vojakov a salvové raketomety.

Bielorusko je kľúčový spojenec Moskvy a podporuje vojnu Ruska proti Ukrajine, ktorú spustilo aj z bieloruského územia. Na Ukrajinu však Minsk svojich vojakov bojovať neposlal.

Viac k témam: bieloruské ministerstvo obrany, Hranice
Zdroj: SITA.sk – Bielorusko posilňuje obranu na hranici s Ukrajinou, dôvodom sú údajné incidenty na pohraničí © SITA Všetky práva vyhradené.