Skip to content
Menu
Menu

Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy

Prečítať článok

24.5.2024 (SITA.sk) – Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie vo štvrtok popoludní absolvovali v Európskom parlamente debatu o Eurovízii. Ako uviedol web europarlamentu, diskusia bola zameraná na viaceré kľúčové témy – hospodárstvo a zamestnanosť, obranu a bezpečnosť, klímu a životné prostredie, demokraciu a líderstvo, migráciu a hranice a na inovácie a technológie.

Na diskusii organizovanej Európskou vysielacou úniou (EBU) v spolupráci s európskymi politickými stranami a Európskym parlamentom sa zúčastnili Walter Baier (Rakúsko, Európska ľavica), Sandro Gozi (Taliansko, Renew Europe Now), Ursula von der Leyenová (Nemecko, Európska ľudová strana), Terry Reintke (Nemecko, Európski zelení) a Nicolas Schmit (Luxembursko, Strana európskych socialistov).

Otázky kládli diváci v pléne, diváci, ktorí sa zúčastnili podujatí organizovaných styčnými kanceláriami Parlamentu v členských štátoch EÚ prostredníctvom sociálnych médií a dvaja moderátori. Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“ segmentov.

Viac k témam: Diskusia, Predseda Európskej komisie (EK), Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy © SITA Všetky práva vyhradené.