Skip to content
Menu
Menu

Izraelskí vojaci oslobodili v Pásme Gazy štyroch rukojemníkov na dvoch rôznych miestach

Prečítať článok

8.6.2024 (SITA.sk) – Izrael v sobotu oznámil, že oslobodil štyroch rukojemníkov, ktorých počas útoku na juh izraelského územia 7. októbra minulého roka uniesli palestínski militanti do Pásma Gazy. Ide o najväčší počet oslobodených rukojemníkov od začiatku vojny v Gaze.

Armáda uviedla, že na slobodu dostala 25-ročnú Nou Argamaniovú, 21-ročného Almoga Meira Jana, 27-ročného Andreya Kozlova a 40-ročného Šlomiho Ziva.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Vyslobodili ich na dvoch rôznych miestach v rámci komplexnej špeciálnej dennej operácie v centre mesta Nusajrát v strednej časti Gazy.

Militantná palestínska organizácia Hamas pri útoku na južný Izrael vlani 7. októbra zabila približne 1 200 ľudí a zhruba 250 uniesla. Útok vyvolal vojnu Izraela proti Hamasu.

Zhruba polovicu rukojemníkov militanti prepustili počas prímeria v novembri. Podľa Jeruzalema v Gaze je ešte stále asi 130 rukojemníkov, ale predpokladá, že približne štvrtina z nich je mŕtva.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Izraelskí vojaci oslobodili v Pásme Gazy štyroch rukojemníkov na dvoch rôznych miestach © SITA Všetky práva vyhradené.