Skip to content
Menu
Menu

Krajiny NATO nedodali Ukrajine sľúbenú vojenskú pomoc včas, priznal generálny tajomník Stoltenberg

Prečítať článok

29.4.2024 (SITA.sk) – Krajiny NATO nedokázali včas dodať Ukrajine sľúbenú vojenskú pomoc, priznal v pondelok počas návštevy Kyjeva šéf aliancie Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO povedal, že „vážne meškania v podpore znamenajú seriózne dôsledky na bojisku“.

Ukrajina a jej západní partneri sa teraz pretekajú s časom v nasadení novej kriticky dôležitej vojenskej pomoci, ktorá môže pomôcť zastaviť najnovší pomalý a nákladný, ale neustály postup Ruska vo východných oblastiach Ukrajiny, ako aj zabrániť útokom dronmi a raketami.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský prezident povedal, že nové západné dodávky začali prichádzať, ale pomaly. „Tento proces sa musí urýchliť,“ povedal Volodymyr Zelenskyj.

Generálny tajomník NATO konštatoval, že ďalšie zbrane a munícia pre Ukrajinu sú na ceste, vrátane raketových systémov Patriot na obranu pred silnými ruskými útokmi, ktoré zasahujú energetickú sieť a mestské časti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Krajiny NATO nedodali Ukrajine sľúbenú vojenskú pomoc včas, priznal generálny tajomník Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.