Skip to content
Menu
Menu

Macron podporuje právo Ukrajiny udrieť na vojenské ciele v Rusku, svoj názor vyjadril aj Scholz

Prečítať článok

29.5.2024 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron podporuje právo Ukrajiny zasiahnuť vojenské základne v Rusku, z ktorých je Ukrajina ostreľovaná.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nemecký spravodajský kanál n-tv, Macron to uviedol na tlačovej konferencii s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom počas jeho utorňajšej návštevy Nemecka.

„Musíme im (Ukrajine, pozn.) dovoliť neutralizovať (ruské) vojenské základne, z ktorých sú odpaľované rakety,“ povedal Macron a zdôraznil, že útoky na Ukrajinu sú vedené z územia Ruska. Z týchto komentárov nie je jasné, či francúzsky prezident hovoril o použití západných zbraní proti cieľom v Rusku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Nemecký kancelár Scholz zasa zdôraznil, že Ukrajina „má podľa medzinárodného práva každú možnosť robiť to, čo robí“ a že západné krajiny, ktoré Ukrajine poskytujú zbrane, „preskúmali všetky pravidlá ich použitia, ktoré sú založené na medzinárodnom práve“.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Macron podporuje právo Ukrajiny udrieť na vojenské ciele v Rusku, svoj názor vyjadril aj Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.