Skip to content
Menu
Menu

Po ukrajinskom útoku dronmi na vojenské letisko, budú musieť Rusi rozptýliť svoje lietadlá, predpokladajú Briti

Prečítať článok

30.4.2024 (SITA.sk) – Britské obranné spravodajstvo predpokladá, že nedávny ukrajinský útok dromi na ruské vojenské letisko Kuščjovskaja v regióne Kubáň na juhu krajiny donúti Moskvu, aby premiestnila svoje prostriedky protivzdušnej obrany a rozptýlila bojové lietadlá. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Vo svojej najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine britské vojenské spravodajstvo uviedlo, že na letisku Kuščjovskaja je niekoľko ruských bojových lietadiel, vrátane strojov SU-34 a Su-35S, ktoré denne útočia na ukrajinské frontové pozície a intenzívne používajú kĺzavé bomby.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britskí analytici zdôraznili, že schopnosť Ukrajiny narušiť pôsobenie ruských taktických lietadiel, najmä používanie kĺzavých bômb, je kľúčová pre širšiu obranu frontovej línie.

Ukrajinský útok dronmi na letisko Kuščjovskaja pritom pravdepodobne prinúti Rusko rozptýliť bojové lietadlá a inak rozmiestniť prostriedky protivzdušnej obrany, dodalo britské obranné spravodajstvo.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Po ukrajinskom útoku dronmi na vojenské letisko, budú musieť Rusi rozptýliť svoje lietadlá, predpokladajú Briti © SITA Všetky práva vyhradené.