Skip to content
Menu
Menu

Prokurátori štátov EÚ diskutovali o iniciatívach v oblasti spravodlivosti, podľa Žilinku je nadnárodná spolupráca zásadná

Prečítať článok

28.5.2024 (SITA.sk) – Judikatúra o uchovávaní údajov elektronickej komunikácie a jej vplyv na vnútroštátnu legislatívu či trestné konania, nové dôležité iniciatívy Európskej únie v oblasti spravodlivosti a úloha Eurojustu v boji proti medzinárodnému zločinu, či výzvy v boji proti podvodom v EÚ v rámci Európskej prokuratúry (EPPO) boli predmetmi diskusie štátnych zástupcov/prokurátorov alebo zástupcov zodpovedajúcich inštitúcií pri najvyšších súdoch členských štátov EÚ v Luxemburgu.

Ako ďalej informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, Slovensko na konferencii, na ktorej sa zúčastnilo takmer 40 krajín, zastupoval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

V súčasnom globálnom, plne elektronickom a technickom svete sa javí ako zásadná práve nadnárodná spolupráca a identifikácia konštruktívnych, efektívnych postupov. Preto si dovolím oceniť vysoko aktuálne témy tohtoročného stretnutia,“ povedal Žilinka.

Budúci rok sa konferencia uskutoční v Maďarsku, ktoré v roku 2025 rovnako pripravuje aj stretnutie generálnych prokurátorov štátov vyšehradskej skupiny.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Konferencia
Zdroj: SITA.sk – Prokurátori štátov EÚ diskutovali o iniciatívach v oblasti spravodlivosti, podľa Žilinku je nadnárodná spolupráca zásadná © SITA Všetky práva vyhradené.