Skip to content
Menu
Menu

Rusi pri meste Časiv Jar podľa Britov opakujú taktiku z Avdijivky a vypúšťajú desiatky kĺzavých bômb denne

Prečítať článok

21.4.2024 (SITA.sk) – Ruské sily pri dobýjaní ukrajinského mesta Časiv Jar opakujú taktiku koordinovaného leteckého bombardovania, ktorú použili počas kampane o Avdijivku.

Poukazuje na to vo svojej nedeľňajšej správe o vojne na Ukrajine britské ministerstvo obrany. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Rusi to vraj musia stihnúť

Britské vojenské spravodajstvo cituje veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny Oleksandra Syrského, ktorý povedal, že najvyššie ruské vojenské velenie nariadilo svojim jednotkám, aby Časiv Jar obsadili do 9. mája.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vtedy totiž Rusko oslavuje Deň víťazstva, silne militarizovaný sviatok pripomínajúci víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne. Syrskyj poznamenal, že Časiv Jar je len krok od väčšieho mesta Kramatorsk.

Časiv Jar je dobre bránený

Britský rezort tiež poukázal na vyjadrenie veliteľa operačnej strategickej skupiny Chortycia, ktorý sa 18. apríla vyjadril, že Rusi spúšťajú 20 až 30 kĺzavých bômb denne. Tie pravdepodobne vypúšťajú ruské lietadlá Su-25, ktoré operujú blízko línie kontaktu, a vzdialenejšie stroje Su-34.

Časiv Jar je však dobre bránené mesto a nachádza sa na vyvýšenom mieste, uviedlo tiež ministerstvo v Londýne s tým, že ruské pozemné sily tam zaznamenali len pomalý pokrok.

Viac k témam: Avdijivka, Časiv Jar, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi pri meste Časiv Jar podľa Britov opakujú taktiku z Avdijivky a vypúšťajú desiatky kĺzavých bômb denne © SITA Všetky práva vyhradené.