Skip to content
Menu
Menu

Rusi tlačia severozápadne od Avdijivky, ale ich konečný cieľ je zatiaľ nejasný, hlási Inštitút pre štúdium vojny

Prečítať článok

5.5.2024 (SITA.sk) – Ruské jednotky využili taktickú výhodu severozápadne od Avdijivky, kde pokračujú v tlaku, no konečný cieľ okupantov na tejto časti frontu zostáva nejasný. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Analytici tvrdia, že ruské sily sa pravdepodobne snažia využiť obmedzené časové „okno“ pred príchodom západnej vojenskej pomoci zintenzívnením útočných operácií a tiež to, že ruské sily môžu v blízkej budúcnosti podniknúť ďalšie taktické kroky v tomto smere.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Odborníci tiež dodávajú, že ruské jednotky zrejme využili taktickú situáciu severozápadne od Avdijivky, ale ich konečný cieľ na tejto časti frontu zostáva nejasný.

Okupanti sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodli využiť oblasť, kde s najväčšou pravdepodobnosťou v blízkej budúcnosti získajú taktickú výhodu, nie je však jasné, či budú pokračovať v tlačení na sever smerom k Torecku, alebo sa vrátia k predchádzajúcemu zameraniu na Pokrovsk na severozápade.

„Ruské jednotky už rozmiestnili divízne sily na frontovú líniu severozápadne od Avdijivky a údajne pokračujú v rozmiestňovaní ďalších síl v oblasti,“ uvádza sa v správe ISW.

Viac k témam: Avdijivka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi tlačia severozápadne od Avdijivky, ale ich konečný cieľ je zatiaľ nejasný, hlási Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.