Skip to content
Menu
Menu

Rusi vo Vovčansku unášajú civilistov do zajatia, podľa ministra vnútra Klymenka už niekoľko ľudí aj popravili

Prečítať článok

16.5.2024 (SITA.sk) – V severnej časti ukrajinského mesta Vovčansk v Charkovskej oblasti, kde prebiehajú aktívne bojové akcie, ruskí okupanti berú do zajatia civilistov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, uviedol to minister vnútra Ihor Klymenko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V severnej časti Vovčanska, kde prebiehajú aktívne bojové akcie, ruská armáda berie do zajatia civilných obyvateľov. Až do dnešného dňa pokračovala evakuácia v tejto oblasti. Ukrajinská polícia neprestala evakuovať ľudí napriek všetkým rizikám a paľbe,“ vyhlásil Klymenko.

Ruská armáda, ktorá sa snaží získať oporu v meste, nedovoľuje miestnym obyvateľom evakuáciu. Okupanti unášajú ľudí a vozia ich do pivníc. Podľa Klymenka sú známe prvé prípady popráv civilistov ruskou armádou. Jeden z obyvateľov Vovčanska sa pokúsil utiecť, odmietol poslúchnuť príkazy ruských útočníkov a tí ho zabili.

V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine bolo na miestach, kde ruská armáda prišla do kontaktu s ukrajinskými civilistami, nájdených množstvo masových hrobov so zavraždenými a umučenými miestnymi obyvateľmi.

Viac k témam: Charkovská oblasť, civilné obete, Ruské úrady, rusko-ukrajinský konflikt, Vovčansk
Zdroj: SITA.sk – Rusi vo Vovčansku unášajú civilistov do zajatia, podľa ministra vnútra Klymenka už niekoľko ľudí aj popravili © SITA Všetky práva vyhradené.