Skip to content
Menu
Menu

Rusi zasiahli raketami ukrajinské mesto Vilňansk, pri útoku zahynulo sedem ľudí vrátane troch detí

Prečítať článok

30.6.2024 (SITA.sk) – Sedem ľudí zomrelo a prinajmenšom 31 ďalších utrpelo zranenia pri sobotňajšom ruskom útoku na mesto Vilňansk v ukrajinskej Zaporižžskej oblasti.

Medzi mŕtvymi sú tri deti a štyria dospelí, oznámil v nedeľu gubernátor oblasti Ivan Fedorov. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko vystrelilo na Vilňansk dve rakety, uviedla regionálna polícia s tým, že poškodili zariadenie kritickej infraštruktúry, obchod a obytné budovy. Po útoku začali horieť komerčné priestory, domy a autá.

„Naše mestá a obce trpia takýmito ruskými útokmi každý deň. Existujú však spôsoby, ako to prekonať – zničiť teroristov tam, kde sú, zlikvidovať ruské raketové odpaľovacie zariadenia, zasiahnuť ich zbraňami dlhého doletu a zvýšiť počet moderných systémov protivzdušnej obrany na Ukrajine,“ reagoval na útok prezident Volodymyr Zelenskyj.

Vilňansk, ktorý leží zhruba 30 kilometrov od mesta Zaporižžia, a ďalšie obce v oblasti sú denne terčmi ruských útokov, keďže sa nachádzajú blízko frontovej línie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vilňansk
Zdroj: SITA.sk – Rusi zasiahli raketami ukrajinské mesto Vilňansk, pri útoku zahynulo sedem ľudí vrátane troch detí © SITA Všetky práva vyhradené.