Skip to content
Menu
Menu

Situácia na fronte sa zhoršila, hlási veliteľ ukrajinských ozbrojených síl

Prečítať článok

29.4.2024 (SITA.sk) – Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Oleksandr Syrskyj uviedol, že situácia na fronte sa zhoršila v dôsledku viacerých ruských útokov.

Rusko sa snaží využiť svoju prevahu

Ako povedal podľa spravodajského webu BBC, ukrajinské sily sa stiahli z niektorých pozícií v Doneckej oblasti na východe krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko sa snaží využiť svoju prevahu v počte vojakov a delostrelectve skôr, ako ukrajinské sily dostanú potrebné zásoby nových amerických zbraní. USA minulý týždeň odsúhlasili balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 61 miliárd dolárov.

Boje okolo mesta Časiv Jar

Nové americké zbrane sa však ešte len dostanú do frontových línií, kde ukrajinské jednotky už mesiace zápasia s nedostatkom munície, vojakov a protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

„Situácia na fronte sa zhoršila,“ uviedol v nedeľu Syrskyj v príspevku na Telegrame. Potvrdil, že ukrajinské sily sa stiahli z niektorých svojich pozícií v Doneckej oblasti, ktoré tvorili súčasť obrannej línie vytvorenej po tom, čo Rusko vo februári obsadilo Avdijivku.

Veľká časť bojov prebieha okolo Ukrajincami kontrolovaného mesta Časiv Jar, ku ktorému sa Rusko snaží dostať po dobytí Avdijivky. Nové obranné línie boli v niektorých oblastiach posunuté smerom na západ, pričom Syrskyj priznal stratu územia. Moskva si podľa neho zabezpečila „taktické úspechy v niektorých sektoroch“.

Viac k témam: Avdijivka, Časiv Jar, donecká oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Situácia na fronte sa zhoršila, hlási veliteľ ukrajinských ozbrojených síl © SITA Všetky práva vyhradené.