Skip to content
Menu
Menu

Ukrajinský súd nariadil zatknutie ministra poľnohospodárstva pre podozrenia z korupcie

Prečítať článok

26.4.2024 (SITA.sk) –
aktualizované, 26. apríla, 16:19

Ukrajinský vyšší protikorupčný súd nariadil zatknutie ministra poľnohospodárska Mykolu Soľského pre podozrenie z nezákonného nadobudnutia pôdy vo vlastníctve štátu. Informuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na ďalšie ukrajinské médiá. Podľa vysielateľa Suspiľne bude Soľskyj vo väzbe do 24. júna, ak nezloží kauciu 75,7 milióna hrivien.

Neskôr jeho ministerstvo na sociálnej sieti Facebook napísalo, že Soľskyj zložil kauciu a prepustili ho z väzby. Ako dodalo, po prepustení sa vrátil k výkonu svojich povinností.

Ukrajinský protikorupčný úrad uviedol, že Soľskyj je podozrivý z toho, že si nezákonne privlastnil ukrajinský štátny pozemok v hodnote 291 miliónov hrivien a pokúsil sa zmocniť ďalšieho pozemku v hodnote ďalších 190 miliónov hrivien. On podozrenia poprel a 24. apríla sa vyjadril, že prípad sa týka obdobia, keď nepôsobil ako minister.

Ak Soľskyj zloží kauciu, bude musieť elektronický náramok a odovzdať pas a ďalšie doklady, informovalo tiež Suspiľne. Minister vraj nebude môcť opustiť Kyjev a komunikovať s jeho námestníkom a svedkami v danom prípade.

Soľskyj vo štvrtok predložil parlamentu svoju rezignáciu, pričom deň predtým hovoril, že to neplánuje. Očakáva sa, že rezignáciu parlament posúdi počas najbližšieho zasadnutia.

Viac k témam: minister pôdohospodárstva, Ukrajinský protikorupčný úrad, Ukrajinský vyšší protikorupčný súd, Zahraničie, Zatknutie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinský súd nariadil zatknutie ministra poľnohospodárstva pre podozrenia z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.