Skip to content
Menu
Menu

Vládny špeciál poletí na ďalší zápas do Nemecka, možno pôjde aj minister vnútra Šutaj Eštok (video)

Prečítať článok

27.6.2024 (SITA.sk) – Na nedeľňajší osemfinálový zápas európskeho šampionátu vo futbale medzi Slovenskom a Anglickom v nemeckom Gelsenkirchene poletí vládny špeciál. Novinárom to vo štvrtok povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok s tým, že na zápas poletí vedenie Slovenského futbalového zväzu.

„Pôjde tam asi 90 ľudí,“ povedal Šutaj Eštok s tým, že nevie, či pocestujú aj ústavní činitelia.

„Také pozvanie zrejme príde. Ja osobne pôjdem, ak dostanem priepustku od ženy. Bojím sa ale toho, že nedostanem,“ dodal minister.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Politickí predstavitelia sa už zúčastnili na zápase Slovenska proti Belgicku vo Frankfurte. Rezort vnútra však argumentoval, že na futbalové Majstrovstvá Európy v Nemecku leteli na základe oficiálneho pozvania a nešlo o voľnočasovú aktivitu ústavných činiteľov.

Do Nemecka konkrétne leteli dvaja podpredsedovia NR SR, traja ministri, dvaja štátni tajomníci a asi 20 zástupcov z viacerých ministerstiev. Ministerstvo vnútra v tejto súvislosti uviedlo, že v rámci cesty sa zúčastnení stretli aj s predstaviteľmi belgickej vlády, a tiež s primátorom Frankfurtu nad Mohanom.

Viac k témam: Futbal, Vládny špeciál
Zdroj: SITA.sk – Vládny špeciál poletí na ďalší zápas do Nemecka, možno pôjde aj minister vnútra Šutaj Eštok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.