Skip to content
Menu
Menu

Zelenskyj diskutoval s poľským premiérom Tuskom o pomoci Kyjivu zo strany NATO, preberali aj ruské útoky

Prečítať článok

8.7.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok stretol s poľským premiérom Donaldom Tuskom a diskutovali o pokračujúcich ruských útokoch na Ukrajinu a o ďalšej pomoci Kyjivu zo strany NATO.

Zelenskyj sa vo Varšave zastavil cestou na samit Severoatlantickej aliancie vo Washingtone, od ktorého sa očakáva, že sa bude zaoberať spôsobmi poskytovania spoľahlivej dlhodobej bezpečnostnej pomoci Ukrajine a výcvikom ukrajinských vojakov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Predpokladá sa, že členské krajiny NATO počas trojdňového samitu schvália iniciatívu, na základe ktorej by aliancia od USA prevzala viac zodpovednosti za koordináciu výcviku a vojenskej a finančnej pomoci ukrajinskej armáde.

Európski členovia NATO diskutujú aj o tom, že by Ukrajinci dostali väčšiu prítomnosť v orgánoch aliancie, hoci sa ešte nedosiahol konsenzus v otázke vstupu Ukrajiny do NATO.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj diskutoval s poľským premiérom Tuskom o pomoci Kyjivu zo strany NATO, preberali aj ruské útoky © SITA Všetky práva vyhradené.