Skip to content
Menu
Menu

Zelenskyj pri stretnutí s Cameronom apeloval na potrebu čo najskorších dodávok vojenskej pomoci Ukrajine (foto)

Prečítať článok

3.5.2024 (SITA.sk) – O potrebe čo najskorších dodávok vojenskej pomoci Ukrajine informoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj šéfa britskej diplomacie Davida Camerona počas ich štvrtkovej schôdzky v Kyjeve.

Ukrajina podľa Zelenského teraz potrebuje najmä obrnené vozidlá, muníciu a rakety. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Cameron do Kyjeva prišiel len týždeň po tom, ako britský premiér Rishi Sunak prisľúbil Ukrajine vojenskú pomoc vo výške 500 miliónov libier. Ide o doteraz najväčší balík pomoci zo strany Londýna.

Britská delegácia s ukrajinskými predstaviteľmi diskutovala aj o prípravách samitu G7 v Taliansku, o júnovej mierovej konferencii vo Švajčiarsku či o nadchádzajúcom samite NATO vo Washingtone.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Cameron sa v Kyjeve stretol so Zelenským (fotografie)

Viac k témam: Britský minister zahraničných vecí, Britský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj pri stretnutí s Cameronom apeloval na potrebu čo najskorších dodávok vojenskej pomoci Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.