Skip to content
Menu
Menu

ZMOS chce pomôcť MOMkám s agendou pri testovaniach

Prečítať článok

Združenie miest a obcí Slovenska po rezervačnom systéme Bookio, ktorý je pre testovanie na COVID-19 využívaný bezplatne a portáli o MOMkách na dlani avizuje ďalšiu pomoc samosprávam. Aktuálne sa týka byrokracie pri vedení MOMiek.

Milióny užívateľov hovoria za všetko

Združenie miest a obcí Slovenska v súvislosti s rozšírením pomoci samosprávam pripomína, že online rezervačný systém Bookio dnes využíva viac ako 400 samospráv, podnikov, zdravotníckych zariadení a už takmer 2 milióny ľudí sa rezervovalo cez Bookio na testovanie.

Zároveň informujeme, že mimoriadne vysokú návštevnosť má aj portál na ktorom ponúkame MOMky na dlani www.korona.zzz.sk. Za takmer mesiac od spustenia sme na portáli zaznamenali návštevnosť viac ako 1 milión ľudí.

Automatizácia uľahčí prácu a šetrí čas

MOMky sú okrem testovania zavalené celým procesom správy, administrácie, vyhodnocovania a dokladovania agendy testovania občanov voči štátu. Táto činnosť sa často krát robí na „kolene“ a bez patričných kvalifikovaných IT riešení na to určených. V prípade, že by pracovníci MOMky takéto riešenie mali k dispozícii, ušetria mnoho času jednoduchou správou, zapisovaním testovaných a generovaním potrebných tlačív v digitálnej podobe pre testovaného aj pre patričné úrady.

Toto IT riešenie by mohla využívať bezplatne každá MOMka, ktorá využíva systém Bookio pre testovanie v spolupráci so ZMOS.

Bookio od dnes spúšťa pre MOMky novú funkciu a tou je aj možnosť platených rezervácii na testovanie, čím sa celá agenda ohľadom platieb za testy vie automatizovať už pri samotnej rezervácii na termín testovania.

Preto s avizovaným digitálnym reštartom a v spolupráci s partnerom z oblasti zdravotníckych informačných systémov pripravujeme ďalšiu užitočnú službu. Spolu s dodávateľom zdravotníckeho softvéru ADAM s viac ako 20-ročnými skúsenosťami s elektronizáciou zdravotníctva, skúsenosťami s implementáciou služieb ezdravia, ako aj s dodávkou riešení pre vakcinačné miesta, sme sa rozhodli ponúknuť riešenie aj pre MOMky.

„Na mnohých MOMkách sa stretávame s papierovou evidenciou testovaných, s ručným vypisovaním potvrdení o testovaní, a reportov do NZCI a RÚVZ, nakoľko väčšina MOMiek nemá k dispozícii žiadny systém, ktorý by im uľahčil prácu a zautomatizoval niektoré činnosti. Keďže zatiaľ nikto "nevymyslel" jednoduchý a jednotný systém na opakované činnosti na MOMkách, ponúkame naše riešenie bezplatne v spolupráci so ZMOS a Bookio v rámci vládnych opatrení pri testovaní a očkovaní občanov,“ povedala Monika Grendelová, riaditeľka spoločnosti CompuGroup Medical.

Michal Kaliňák
riaditeľ Kancelárie ZMOS
Foto: archív