Skip to content
Menu
Menu

OBYVATELIA LESNÍCKEJ ULICE SA DOČKALI PARKOVISKA

Prečítať článok

(ako) – Bytový dom na Lesníckej ulici bol postavený v roku 1967 a obyvatelia vyše 50 rokov nemali žiadne parkovisko. Dočkali sa až teraz, keď vzniklo 11 parkovacích miest. Súčasťou prác boli aj vegetačné úpravy.

V priestore v jednom z vnútroblokov na Lesníckej ulici pribudlo 11 parkovacích miest, ktoré po desiatkach rokov uľahčia parkovanie obyvateľov tejto lokality. „Dobudovaním nových odstavných plôch sa vytvorili podmienky pre bezpečnejšie a komfortnejšie parkovanie v tejto časti mesta,“ uviedla tlačová referentka na prešovskej radnici Lenka Šitárová. Ako ďalej informovala, parkovisko je vytvorené z polovegetačných betónových tvárnic, pričom jednotlivé parkovacie miesta sú farebne odlíšené. Stavebné práce zahŕňali aj uloženie vyvýšených obrubníkov, odvodnenie a vegetačné úpravy okolo parkoviska. Celkové náklady boli v objeme 17 612,92 eur, vrátane DPH. Mesto Prešov stavbu financovalo z vlastných zdrojov.

Naplánované sú štyri parkoviská

Predseda výboru tejto mestskej časti, Peter Krajňák, na sociálnej sieti informoval, že v lokalite boli pôvodne naplánované štyri parkoviská za 87-tisíc eur. Odovzdaná parkovacia plocha je teda len prvou etapou. Kedy sa v nich bude pokračovať, zatiaľ nie je známe. Ľudia sú však vďační aj za prvé z nich, veď vyše 50 rokov im parkovacie miesta chýbali.

Foto: prešov.sk