Skip to content
Menu
Menu

NIEKTORÍ POSLANCI PRACUJÚ V TERÉNE

(ako) – Koronakríza všetko spomalila, ale nezastavila. Zákaz zhromažďovania ľudí stále platí a tak sa zasadnutia výborov mestských častí (VMČ) teraz nekonajú. Niektorí poslanci sa však o problémy obyvateľov neprestali zaujímať. Napríklad vo VMČ č. 5, Solivar-Šváby.

Nemohli sa s ľuďmi stretnúť a tak vyrazili do terénu. Podnety zbierali aj tak, že vypočuli manželov, ktorí stáli práve na balkóne, od vodiča z auta či mamičky na prechádzke.

„Dozvedeli sme sa, že ľudia žiadajú dokončenie parkoviska na Ulici Pod hrádkom, odstránenie hliny pri multifunkčnom ihrisku na Šváboch, orezanie krovia pri Teľovskom jarku, rozpadávajúci sa múr, chcú tiež výsadbu zelene na Royovej ulici. Všetky ich požiadavky budeme tlmočiť mestu,“ informoval na sociálnej sieti predseda VMČ Peter Krajňák.

Opravia rampu, ktorá sa v januári zrútila

Poslanec Peter Krajňák ocenil, že mesto čoskoro odovzdá stavenisko zhotoviteľovi, ktorý má opraviť bezbariérovú rampu na Švábskej ulici. Tá sa v januári zrútila a len šťastnou náhodou sa pri tom nikto nezranil. Projektová dokumentácia je hotová a peniaze na úpravy mesto vyčlenilo. Potešil ich aj stav futbalového ihriska na Tajchu. Postupne sa podmienky konsolidujú a futbalisti budú môcť trénovať.

Foto: Peter Krajňák