Skip to content
Menu
Menu

Bratislavské divadlo prichádza so svojou dramatickou komédiou Kumšt do Krajského múzea v Prešove

Divadlo KUMŠT TEATRO uvádza v Krajskom múzeu v Prešove dramatickú komédiu KUMŠT.
„Môj priateľ Serge si kúpil obraz. Je to plátno, meter šesťdesiat na meter dvadsať. Je biely. Podklad je celý biely… a keď trošku prižmúrite oči, tak vidíte také šikmé, tenké, biele čiary.“

Takto začína divadelná hra, bezpochyby najúspešnejšia komédia súčasnej francúzskej autorky YASMINY REZA, preložená do 35 jazykov a ocenená niekoľkými svetovými cenami. Komédia, miestami s tragickými prvkami, o jednom dlhoročnom priateľstve kamarátov, ktorým zatrasie jedna nevinná situácia : jeden z nich sa prvý krát rozhodol slobodne… Hra plná humorných situácií ale aj dramatických zvratov dýcha atraktívnosťou aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka.

„Keď hovorím : „podľa mňa“, myslím tým „objektívne“…
Obsadenie : Gregor Hološka, Csongor Kassai, Martin Mňahončák, v réžii Martina Mňahončáka

Autorka je reprezentovaná agentúrou VMA, Isabelle de la Patellière, Paríž, v spolupráci s agentúrou Dominique Christophe Paríž.

Celé predstavenie sa odohrá v átriu Rákociho paláca v Prešove a návštevníci tak budú môcť zažiť nápaditú komédiu pod holým nebom.

Cena jedného lístka je 10 Eur. Záujemcovia si môžu vstupenky zakúpiť v Krajskom múzeu na Hlavnej 86 v Prešove, prípadne si ich môžu rezervovať na telefónnom čísle +421 51 773 4708 alebo napísať na krajskemuzeumpo@gmail.com.
Viac informácií nájdete tu: https://tripolitana.sk/

Krajské múzeum v Prešove