Skip to content
Menu
Menu

Chystá sa krst zaujímavej publikácie

(pv) – Kolektív autorov pod vedením MUDr. F. Németha pripravil zaujímavú publikáciu „Stručná história futbalu prešovských zdravotníkov a ich kamarátov“. Impulzom na napísanie tejto knihy bolo uplynutie polstoročia od začiatku pravidelného amatérskeho futbalu v prešovskej nemocnici.

Vytvoriť partiu futbalu chtivých zdravotníkov a ich kamarátov, ktorá hrá futbal nepretržite 50 rokov, nie je každodennou záležitosťou nielen na Slovensku, ale ani v priľahlých končinách.

Túto udalosť si chcú zakladatelia futbalovej partie a ich kamaráti uctiť na slávnosti spojenej s „krstom“ vydanej publikácie, ktorá sa pripravuje dňa 5.5.2022 v priestoroch reštaurácie Mladosť v Prešove. Jedným z „krstných“ otcov tejto publikácie bude tréner našej futbalovej reprezentácie PaedDr. Štefan Tarkovič.

Súčasťou slávnosti bude aj dražba futbalových dresov známych reprezentantov.

Kniha je stručným prehľadom futbalového diania v nemocnici v rokoch 1971 – 2021. Má ambíciu byť historickým dokumentom, ktorý bude pripomínať ďalším generáciám časť športovej histórie prešovskej nemocnice. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí poznámkami, spomienkami a fotografiami prispeli do tejto publikácie.