Skip to content
Menu
Menu

Na prešovskom Montmartri zažijete rôzne prekvapenia

(ako) – Dnes začína obľúbený artový pouličný festival, ktorého snahou je priniesť živú kultúru do mesta a to vďaka hudbe, divadlu, tancu a výtvarnému umeniu. Uskutoční a v centre mesta aj v Mestskej galérii Caraffka a potrvá do 2. júla.

Ako informovala vedúca galérie Caraffka Janette Langová, Prešovčania sa môžu tešiť na rôzne druhy umenia aj formáty, do ktorých sa môžu zapojiť  všetky vekové kategórie. V uliciach v centre mesta sa okrem umelcov predvedú už v pondelok aj žongléri, klauni, akrobati, mažoretky, ktorí tento festival otvoria. Svoju šou si pripravili aj tanečníci z Art Studia S.O.M. ONE.

Celá streda 30.6.2021 sa ponesie v duchu posledného školského dňa s programom venovaným najmä školákom, ktorým začínajú prázdniny. Najmenší sa môžu tešiť na balónovú šou, svoj talent predvedú aj deti z prešovského Centra pre rodiny a deti.

Divadlo zo sídliska sa prvýkrát na Prešovskom Montmartri predstaví rozprávkou Ako prišiel Jano k rozumu a zlého človeka na dobré obrátil. Verejnosť iste priláka aj tradičný  výtvarný workshop. Ústrednou témou je tentoraz výroba bábok s  Babadlom.

„Pre tých najmilších, najtalentovanejších a najšikovnejších návštevníkov máme pripravené aj vysvedčenia. Tak, ako každý rok, vystúpia aj súbory, ktoré fungujú pod ,,hlavičkou“ PKO a to DFS Šarišanček a Diridonky. 1. a 2. júla sa uskutočnia remeselné trhy, na ktorých budete môcť obdivovať handmade výrobky. Veríme, že sa spoločne vidíme budúci týždeň na Floriánke a spoločne si tak užijeme mesto plné umenia a kultúry. Tešíme sa na Vás!“ hovorí  Janette Langová.

V piatok Floriánku rozozvučí aj starý jarmočný nástroj – flašinet – a divadlo z kufra. Vždy v podvečer cca od 17.00 sa uskutočnia koncerty, na ktorých budú účinkovať: Petra Bači Band, Viki Olejárová, David Burgr, duo Ruth &Jane a Veronika Pillárová. V spolupráci s OZ Podaj ďalej sa každý deň uskutoční aj podujatie Podaj ďalej knihu.