Skip to content
Menu
Menu

Trhovisko v centre je po dvoch rokoch znova otvorené  

(ako) – Obľúbené trhovisko na Weberovej ulici bolo dva roky mimo prevádzky. Dôvodom bola stavba obchodného centra Novum. Teraz je však znova dostupné verejnosti. Predaj sezónnej zeleniny, ovocia či kvetov môžu Prešovčania využiť každý deň v čase od 6. do 15. hodiny a v sobotu od 6. do 13. hodiny.

Pôvodné trhovisko v tejto lokalite fungovalo dlhé roky, pričom posledná sezóna bola ukončená v septembri 2019. Obnovené trhovisko je situované opäť na Weberovej ulici v blízkosti miesta, kde boli predajné stánky aj v minulosti. K dispozícii je spolu 20 stánkov, v ktorých budú predajcovia ponúkať predovšetkým ovocie a zeleninu.

„Trhovisko neodmysliteľne patrí do centra nášho mesta o čom svedčí aj dopyt obyvateľov, ktorým predajné stánky s čerstvou zeleninou a ovocím veľmi chýbali. Touto cestou sa chcem poďakovať za spoluprácu aj OC Novum, ktoré nám poskytlo priestory, aby sme mohli zriadiť toto dočasné trhovisko, nakoľko svoju vlastnú tržnicu zatiaľ nevybudovali,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Priestory kde sú umiestnené stánky si mesto Prešov prenajalo od OC Novum do konca roka 2021 za symbolické 1 euro. Prevádzkovateľom trhoviska budú Technické služby mesta Prešov. Návštevníci trhoviska môžu využiť bezplatné parkovanie počas pracovného týždňa na 3 hodiny denne a cez víkend až na 5 hodín.

Foto: presov.sk