Skip to content
Menu
Menu

OpenJazzFest má kompletný program 11. ročníka festivalu

Obľúbený letný openair festival OpenJazzFest na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom sa po troch rokoch vracia na scénu slovenských festivalov. V priebehu apríla oznámili usporiadatelia prvé mená a teraz už zverejňujú kompletný program festivalu. 

„Myslím, že sa nám podarilo aj v takejto komplikovanej situácii počas ešte prebiehajúcej post-pandemickej dobe vyskladať zaujímavú a kvalitnú dramaturgiu„ hovorí Tibor Zelenay, dramaturg a riaditeľ festivalu.

Priaznivcov fúzií slovenských jazzových hudobníkov so zahraničnými inštrumentalistami určite poteší účinkovanie skvelého slovenského tria PACORA a ich hosťom bude skvelý sicílsky gitarista Sergio Aloisio Rizzo.

https://www.facebook.com/Serj.Rizzo

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063490213321

https://www.youtube.com/watch?v=MUtHJsKVLH0

Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, umeleckým menom Kristin Lash & Jakob Grey patria medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény. Účinkovali pred svetovými hviezdami ako Stanley Clarke, či Candy Dulfer, na jeseň 2019 vyhrali súťaž mladých talentov Bratislavských Jazzových Dní a taktiež sútaž Jazz StartUp. Jazzová legenda Dianne Reeves si ich vybrala ako predskokanov na svojom koncerte v Istropolise. V roku 2017 získali ocenenie Objav roka na súťaži Nové tváre slovenského jazzu. „Tieto ocenenia nie sú náhodné a som veľmi rád, že prijali naše pozvanie na festival“ konštatuje Tibor Zelenay.

https://www.facebook.com/lashgreymusic

https://www.youtube.com/watch?v=rkDPUdfdXKU

Jedným z najväčších ťahákov festivalu určite bude poľská legenda, basgitarista Wojtek Pilichowski so svojim quartetom. Wojtek Pilichowski basgitarista, skladateľ a pedagóg, známy aj ako špičkový štúdiový hudobník – podieľal sa na viac ako 120 albumoch. Zaujímavé je, že popri tom stihol nahrať aj deväť sólových albumov.

Spolupracoval s rôznymi hudobníkmi z celého sveta, z rôznych hudobných žánrov, napríklad s poľskou kráľovnou piesní Marylu Rodowicz, s hviezdami ako Enrique Iglesisas, drum guru Simon Philips, poľská popová hviezda Edyta Górniak, alebo Nick McBrain z Iron Maiden.

https://www.facebook.com/Wojtek.Pilichowski/

Celý program festivalu nájdete na stránkach:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057081594958
https://www.openjazzfest.sk/sk

OpenJazzFest počas predošlých ročníkov privítal viac ako 20 tisíc návštevníkov. Už tradične je miestom, kde sa stretávajú všetky generácie – od najstaršej generácie až po tú najmladšiu, všetci v dobrej pohode a krásnom prírodnom prostredí. Jedenásty ročník sa uskutoční 23.- 24. júla 2021, tento rok aj s podporou Fondu na podporu umenia, pričom brány festivalu so otvoria pre návštevníkov každý deň od 18:00 a koncertný program tradične od 19:00 hodiny. Počet vstupeniek bude vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu zatiaľ obmedzený, podľa vývoja a možností budú miesta doplnené.

Edo Kopček
Asociácia Hudobných Klubov Slovenska